4HORSE TEAM » Naše úspěchy
Starám se Mogana


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

O pořádání vytrvalostních závodů

 

 


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Premiéra 4horse teamu

29.3.2014 vyrazili poprvé na trať vytrvalostních závodů jezdci z našeho 4horse teamu. A ostudu jsme rozhodně neudělali. V nejvyšší  soutěži ST na 100 km s super rychlostí 14,7 km/hod dojela pro třetí místo Milada Janatová s Morganou a pro bramborovou medaili Jitka Schovánková s Moganem. Navíc úžasně vypadající Morganka získala i prestižní cenu kondice.

V soutěži L si Vlastimil Rejl  s klisnou Marhori dojel pro šesté místo a Magdalena Pertlíková s Alexem pro místo patnácté.

A v hobby se představila ve svojí premiéře Eliška Štencová s klisnou Ottinou, dokončila patnáctá a vyjela si první body na licenci. Doprovodila je Naděžda Prchlá s už ostříleným matadorem Baronem  a skončili třináctí.

Byl to krásný víkend. Počasí se povedlo, všichni úspěšně dokončili a užili jsem si spoustu legrace. Poděkování patří hlavně našim wranglerům, kteří se o nás bezchybně starali a bez kterých by se závodit nedalo.

Další závody jsou již 26.4.2014 v Těšánkách, tak doufám, že se nám zase zadaří stejně dobře.


 NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Těšánky: PO FORMANSKÝCH CESTÁCH HŘÍBĚCÍMI HORAMI

Těšánky: PO FORMANSKÝCH CESTÁCH HŘÍBĚCÍMI HORAMI

26.4.2014 se konaly v pořadí druhé národní závody v tomto roce a název závodů nás měl varovat, že to nebude jednoduché.

Do soutěže ST 120 km se přihlásily Milada Janatová s Morganou a Jitka Schovánková s Moganem. Zástupce jsme měli také v soutěži Z, kde se ve své premiéře předvedla Jamala s Ivanou Filakovskou.

Další členové týmu se tentokrát ujali role wranglerů, bez kterých prostě závodit nejde.

Dorazili jsem v pátek a neustále kontrolovali oblohu a údaje na radaru, neboť Těšánky jsou vyhlášené tím, že tam bývá vždy šílené počasí.

Soutěž ST startovala v 5:30 a  Mogan s Morganou vyrazili na trať nejtěžšího závodu, jaký kdy jeli. Slibované převýšení 100 m/ okruhu bylo o hodně vyšší a koníci museli šahat hodně do svých sil.

Ale kolem 17 hodiny dorazili do cíle a závěrečné veteriny potvrdily verdikt: FIT TO CONTINUE.

Stejně úspěšně  do cíle dojela Jamala s Ivkou a tak i tentokrát 4horse team dokončil všechno bez ztráty kytičky.NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

Výroční ceny ČJF 2013

1.2.2014 je pro naší jezdkyni Veroniku Janegovou důvod hned ke dvoum oslavám naráz. První důvod je, že má narozeniny, tak jí za celý klub gratuluji a druhým důvodem je její cena, kterou převzala: Sprotovec na vzdory všemu. Sposta lidí, kteří Verču od vidění zná ani neví, že má jen jednu ruku. Ona sama to příliš neřeší i s tímto hancicapem složila zkoušky ZVVJ a účastní se závodů endurance.

Jako větší překážku k jejímu sportování na vzdory všemu určitě chápe finance. Z  invalidního důchodu a z práce na poloviční úvazek je závodění mimo její rozpočet.

A jelikož je Verča jak člen našeho klubu, tak výborná kamarádka, doufám, že dar z rukou JUDr. Dominiky Kolowrat-Krakowské šek od Nadačního fondu Kolowrátek na 5000 korun, jako podporu v přípravě na blížící se jezdeckou sezonu 2014 bude jen začátek. A že Verču po převzetí této prestiční ceny budou sponzoři jen bombardovat, aby se se mohli podílet na její sportovní kariéře.

Veru, gratulujeme!!!

 

Odkaz na video z předávání cen:


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ